Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Rovinj

Městečko s bohatou historií leží na západním pobřeží Istrijského poloostrova se v letních měsících mění v živé a rušné letovisko. Četné ostrůvky a chráněné zátoky s průzračným mořem lákají potápěče a milovníky všech vodních sportů, na své si přijdou i vyznavači kulturního vyžití a nočního života. Oblázkové a kamenité pláže jsou částečně uměle upraveny, resp. doplněny betonovými deskami, a obklopené borovými lesy. Rovinj má dobré možnosti pro provozování vodních sportů: windsurfing, vodní lyžování, podmořský rybolov, škola potápění. Další možné sportovní aktivity jsou tenis, fotbal, volejbal vč. plážového, kuželky, paraglidingu a paintball.

Přepravní informace
Vzdálenost: 720 km

Rovinj je krásné zachované město středomořského řádu položené na malém poloostrůvku a obklopené menšími ostrůvky. Dva nejvýznamnější z nich - Katarina a Crveni otok - jsou oblíbené pro svůj klid, protože diskotéky ani auta tu zkrátka nenajdete.
Krásná je zejména původní část města Rovinj. Jsou zde k vidění pozůstatky římské, byzantské i francké nadvlády. Stojí tu kostel sv. Eufemie z 18. století, v němž je umístěn krásný inventář, antický sarkofág. Vedle kostela je dodnes přístupná zvonice. Na místě něktejší městské brány stojí 300 let starý Balbiho oblouk, barokní radnice a hodinová věž.
Rovinj poskytuje mnoho příležitostí pro vyzkoušení vodních sportů jakým je windsurfing, vodní lyžování, podmořský rybolov, jachting a vodní pólo. Jsou tu i tenisové kurty, hřiště na fotbal, volejbal, kuželky atp. Odvážnější mohou využít paragliding a vyjížďky na koních.


Pláže: Pláže jsou většinou uměle upraveny, jinak je tvoří hlavně kameny, štěrk, místy je navezen písek.Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích