Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Umag

Staré město s přístavem, významné přímořské lázeňské středisko v severní části západoistrijského přímoří. Jižní strana výběžku tvoří mělkou zátoku, na jejíž zalesněné straně je turistická část s hotely, kempy, apartmány, restauracemi, zábavními a sportovními centry, nočními kluby, kasinem a příjemnými vinnými sklípky konobách. Umag má většinou typické istrijské pláže, doplněné v některých střediscích aglomerace betonovými plošinami nebo navezenými oblázky. Někde jsou uměle vytvořené zátoky s pěknými plážemi s navezenými oblázky a pískem (Punta Stella Maris). Dno je místy písčité, mírně se svažující do moře.

Přepravní informace
Vzdálenost: 665 km

Starobylé město a rušná turistická aglomerace Umag je tvořena menšími letovisky, z nichž nejhezčí jsou Punta a Stella Maris. Je to významné sportovní centrum. Největší důraz se tu klade na tenis, ale je zde mnoho možností vyzkoušet si například vodní sporty jako jachting, windsurfing, potápění, podmořský rybolov a vodní lyžování. Umag má dlouhou historii, sahající až do dob Římanů. Žádné větší památky se nedochovaly. Můžete tu vidět jen zbytky hradebních zdí a věží, je tu kostel a galerie s díly současných umělců. Umag je zajímavý zejména svou dochovanou středověkou infrastrukturou, kterou tvoří úzké uličky a náměstí.
Umag nabízí zábavu v hudebních a nočních klubech, kasinech, příjemných vinných sklípcích a na tanečních terasách. Pořádají se tu zajímavé lidové slavnosti, především oslava patrona Umagu sv. Pelegrina, různé poutě a veselice. Celé léto lze v Umagu navštívit festival s koncerty klasické hudby ve farním kostele sv. Pelegrina.


Pláže: Typické oblázkové pláže, někdy s navezeným pískem, obklopené lesy.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích