Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Dubrovník

Město je významný osobní přístav a jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst na chorvatském Jadranu. Patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě je zařazen do celosvětového seznamu kulturního dědictví organizace UNESCO. Pro své velmi příznivé klima a chráněnou polohu je Dubrovník s oblibou navštěvován jako letní i zimní přímořské lázně. Vysoký je počet hodin slunečního svitu - 2 554 hodin ročně. Díky své poloze v romantických zálivech s čistou vodou a udržovanými plážemi nabízí vedle sebe kolorit historické metropole i nenarušenost přírodních areálů, jejichž subtropická vegetace lemuje všechny zdejší pláže. Zejména poloostrov Lapad, ležící v lázeňské části Dubrovníku, nabízí skutečně jedinečné možnosti pro letní přímořskou rekreaci uprostřed zelené přírody, bez sebemenšího vlivu městské kultury.

Přepravní informace
Vzdálenost: 1075 km

Padesátitisícový Dubrovník slouží, mimo jiné, také jako významný přístav a jedním z nejnavštěvovanějších měst Chorvatska a východní Evropy vůbec. Je chráněno organizací UNESCO pro své dobře zachované a cenné památky.
Mezi nimi vyniká zejména původní neporušený systém opevnění, který je tvořen téměř dvěma kilometry hradeb, branami s padacími mosty a obrannými věžemi. Jeho součástí jsou pevnosti Bokar, Lovrijenac a Revelin.
Střed starého města tvoří hlavní ulice Placa - Stradun. Tady stojí městská zvonice, renesanční kostel sv. Spasitele, františkánský klášter s bohatou klenotnicí, knihovnou, románsko-gotickou chodbou a lékarnou ze 14. století a další zajímavé stavby. V jiné části Dubrovníku stojí barokní katedrála Panny Marie s cennou klenotnicí a archeologickými nálezy. Z ostatním staveb stojí za zmínku jezuitský kostel sv. Ignáce, etnografické muzeum Rupe, dominikánský kostel a klášter nebo slovanské sídliště Dubrava.
Dubrovník je také centrem sportů. Jsou tu vynikající podmínky pro vodní sporty, mimo jiné jsou tu potápěčské kluby a půjčovny jachet nebo motorových člunů. Na jihu města, na poloostrově Lapad, najdete sportovní park. Je možné využít vyhlídkových letů nad Dubrovníkem. Dubrovník poskytuje různé druhy zábavy, je zde divadlo, symfonický orchestr, v létě se pořádají divadelní festivaly, jsou tu vybavená muzea a galerie. Noční zábavu zajišťují diskotéky a taneční terasy.
Město má výborné podmínky ke koupání, jsou zde pěkně upravená koupaliště a pláže s hrubým pískem nebo oblázky. Některé hotely mají vlastní soukromé pláže.


Pláže: Pěkně upravené, s hrubým pískem nebo malými oblázky.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích