Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

poloostrov Pelješac

Pelješac je druhý největší poloostrov na chorvatském pobřeží. Leží mezi Neretvanským a Malostonským průlivem a na jihu sousedí s ostrovy Korčula a Mljet. Poloostrov je 65 km dlouhý a místy až 7 km široký. Pelješac je při pobřeží tvořen vysokými vápencovými hřebeny, kolem kterých se rozkládá úrodná oblast s nejlepšími druhy vinné révy. Na severu vanou studené větrné proudy, zatímco jih je chráněn a má teplé a vlhké podnebí a příjemnější pláže. Nejvyšší horou poloostrova Pelješac je téměř kilometr vysoká Sveti Ilija, kde žijí jedovatí hadi, před turisty se ale schovávají v nepřístupných úkrytech. Pelješac má krásné pláže a dobré prostředí pro provozování vodních sportů. Proto je poloostrov mezi turisty velmi oblíbený.

Pelješac má bujnou vegetaci, kde se lze setkat se zajímavými živočišnými druhy. Kromě jedovatých hadů na hoře Sveti Ilija tu žijí také šakali, kteří sem byli přivezeni v 19. století. Pelješac je tak jediným místem v Evropě, kde můžete šakala spatřit ve volné přírodě. Na severu poloostrova rostou středomořské macchie a borové lesy. V nedávných letech byl zdejší porost postižen rozsáhlými požáry, z nichž se některé části ještě zcela nevzpamatovaly.
Vnitrozemí kromě lesů pokrývají především vinice, pochází odsud proslulé víno dingač a postup. Kromě vinné révy se tu pěstuje také jižní ovoce, mandloně a olivovníky. Kromě zemědělství se obyvatelé živí také rybolovem a pěstováním ústřic. Prosperitě poloostrova výrazně napomáhá veliký cestovní ruch.
Pelješac má mnoho pozoruhodných památek. Nedávno zde byla archeology objevena významná ilyrská svatyně z 1. tisíciletí př.n.l. v kopcích nad letoviskem Viganj, je to nález evropské úrovně.

V Peljašaci bylo učiněno i pár nálezů z řeckého a římského období, ze středověku se dochovalo několik cenných kostelíků, např. kostel sv. Michala, který patří k nejstarším na pobřeží.
Pelješac má několik gotických františkánských klášterů. Dubrovnická republika tu ve 14. století vybudovala jednu z největších středověkých pevností v jižním přímoří.
Pro poloostrov Pelješac je velmi významná mořeplavba, která se zde rozvíjí už od 17. století. Hlavními středisky cestovního ruchu jsou na jihu města Orebić, Viganj, Kučiště, Lovište, na severu letovisko Trpanj.

Zdejší moře je vyhledáváno sportovními rybáři, jsou zde sportovní střediska, provozuje se jachting, windsurfing a spousta jiných sportů. Pelješac má krásné pláže a místní letoviska jsou velmi oblíbená a navštěvovaná.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích