Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Primošten

Primošten je kouzelné starobylé městečko s ojedinělou atmosférou, jež leží v nejjižnější části severní Dalmácie. Novější a větší část města se nachází na pevnině, historické jádro pak na poloostrově, jenž býval kdysi ostrovem, rekreační zelená část města pak na druhém, větším poloostrově s oblázkovými a skalnatými plážemi. Rekreační komplexy se stále rozrůstají a dnes se táhnou po pobřeží až několik kilometrů od města.

moře a pláže:
Moře na celém pobřeží Severní Dalmácie je velmi čisté až průzračné s nesčetným počtem ostrovů a ostrůvků a nabízí klid a pohodu při pohledu na svou hlubokou modř. Je také velmi vhodné pro potápění a šnorchlování. Pláže jsou oblázkové, místy skalnaté či překryté betonovými platy určenými k opalování. Pouze v Kaštele a v zálivu Soline u Biogradu najdeme i pláže písčité, jinde je vhodnější používat obuv do vody, a to kvůli kamenům i výskytu mořských ježků. Pobřeží je často lemováno piniovými háji, které nejen podtrhují celkový estetický zážitek, ale vůně jejich pryskyřic i příznivě působí na respirační systém. Většina letovisek nabízí pláže s pozvolným vstupem do vody, takže jsou vhodné i pro malé děti a neplavce. V místech s betonovými platy jsou k dispozici schůdky pro snadnější vstup do vody. Moře je velmi vhodné k provozování jachtingu a dalších vodních sportů. Ostrovy kryjí pláže severodalmatského pobřeží před větrem a vlnami. Na hotelových plážích je často poskytován plážový servis, jsou zde k dispozici bary, sociální zařízení, sprchy a někde i restaurace, sportoviště a dětská hřiště. Převažují však pláže veřejné, na které si lze cokoli přinést, ale které nejsou pravidelně udržovány a nemají sociální zařízení. Je nutno počítat s tím, že některá severodalmatská letoviska nenabízejí dokonce možnost plážového servisu vůbec. K dispozici jsou i pláže naturistické, zpravidla na ostrůvcích nedaleko od pevniny.

sport, zábava a volný čas:
tenis, plážový volejbal, volejbal, fotbal, košíková, půjčovny lodiček, šlapadel a windsurfingů, půjčovny jízdních kol a šlapacích "čtyřkolek", cyklistické stezky, školy potápění a podmořského fotografování, šnorchlování, plavecké bazény s tobogány, sportovní rybaření, jízda na vodním banánu, vodní lyžování, jachting, túry, minigolf, bowling, kuželky, vodní pólo, petanque, kulečník, stolní tenis, aerobik; restaurace s lokálními specialitami, bary, taverny, obchody, cukrárny na promenádách, diskotéky, kavárny, pizzerie, zábavné a taneční večery, folklórní večery, herny, trhy denní i večerní, dětské parky s řadou atrakcí, dětská hřiště na pláži, animační programy, turistické vláčky, výlety lodí, rybářské exkurze, atraktivní okolní národní parky a historická města lákající k výletům; řada představení a lidových či církevních slavností během léta

doporučené trasy z ČR:
České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz
Znojmo, Hatě CZ/A, Vídeň
Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň
a dále
Graz, A/SLO, Maribor, SLO/HR, Zagreb, dálniční sjezd Pirovac, Vodice

vzdálenost střediska
Praha 950 km
Brno 780 km


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích