Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Šibenik

Velké přístavní město Šibenik leží ve stejnojmenném zálivu nedaleko místa, kde řeka Krka ústí do moře. Šibenik je významné středisko cestovního ruchu. V Šibeniku najdete významné památky, z nichž katedrála sv. Jakuba je zapsána na seznam UNESCO. Vyjíždějí odtud výletní lodě a trajekty na okolní ostrovy a města. V okolí města Šibenik jsou výborné podmínky pro vodní i jiné sporty a upravené oblázkové pláže. Můžete tu také navštívit hudební kluby a četné zábavní podniky s programem.

Šibenik je s otevřeným mořem spojen úzkým hlubokým průlivem sv. Antonína, který hlídala pevnost sv. Mikuláše stojící na nedalekém ostrůvku. Při útoku Srbů v letech 1991 a 1992 byl Šibenik těžce poškozen - škody byly ale v průběhu let opraveny a nyní je Šibenik krásným městem s mnoha památkami. Střed města si zachoval starobylý ráz, v kopci za městem stojí pevnosti sv. Anny, sv. Jana a Šubičevac. Ze všech tří je krásná vyhlídka na město a přilehlé ostrovy.
Jedinečná katedrála sv. Jakuba na Náměstí republiky je ukázkou nádherné středověké architektury a nejcennějším dílem tehdejší doby v celém Chorvatsku. Je 32 metrů vysoká, postavená z kamene a má originální systém zastřešení.
Vnitřek katedrály je velmi cenný a plný jedinečných zachovalých historických děl.
Naproti katedrále stojí renesanční radnice ze 16. století, kostel sv. Barbory se sbírkou církevního umění, Biskupský palác, Mořská brána, Knížecí palác, Městské muzeum a renesanční kostelík sv. Mikuláše z 18. století. Město má ještě jiné krásné stavby jako kostely sv. Jana Křtitele a sv. Františka, Nový kostel, několik paláců a mnoho dalších. Šibenik má městské oblázkové koupaliště Jadrija obklopené borovým lesem a mnoho přírodních pláží. Město poskytuje skvělé podmínky pro sporty jako jachting, potápění, plážový volejbal, stolní tenis aj. Nedaleko Šibeniku je sokolnické středisko.
Milovníci vysokého adrenalinu si mohou vyzkoušet bungee-jumping ze Šibenického mostu přes řeku Krka.
Pobavit se lze na místních diskotékách, tanečních terasách, koncertech populární hudby, konají se tu lidové slavnosti apod.


Pláže: Městské koupaliště a oblázkové pláže.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích