Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Zadar

Přístavní město je pro své početné cenné historické a kulturní památky i pro svá kulturní zařízení jedním z nejpřitažlivějších míst v Dalmácii. Zařízení pro cestovní ruch jsou v Zadaru soustředěna především v letovisku na severním předměstí zvaném Borik (též Puntamika). Letovisko má starou lázeňskou tradici, je krásně upraveno, má bohatou vzrostlou vegetaci. Spojení veřejnou dopravou se Zadarem. Zadar má dobré podmínky pro sportování, především pro vodní sporty (jachting, windsurfing, potápění, podmořský rybolov, vodní lyžování), ale i pro míčové hry (tenisem počínaje a plážovým volejbalem konče).V Boriku jsou pláže oblázkové, přírodní kamenité, částečně hrubý písek. Pláže lemuje je řidší borový les.

Přepravní informace
Vzdálenost: 776 km

V devadesátých letech byl Zadar útokem Srbů výrazně poškozen, nyní jsou však škody už úplně odstraněny. Dnešní Zadar má výrazné znaky římské architektury, ulice tvoří pravidelnou síť. Najdete zde pozůstatky antického chrámu, římských sloupů, baziliky, fóra aj. Na okraji města stojí část akvaduktu.
Nejcennější památkou města je předrománský kostel sv. Donáta z 9. století, který stojí na někdejším římském fóru a je 27 metrů vysoký. Za návštěvu také rozhodně stojí poničený kostel Panny Marie, katedrála sv. Anastázie, kostel sv. Chrysogona z 12. století, františkánský klášter ze 13. století s cennou klenotnicí a křížovou chodbou, kostel sv. Eliáše, sv. Simeona, několik paláců a mnoho dalších cenných budov. Dochovala se i část renesančního opevnění s Pevninskou branou ze 16. století. Nenechte si také ujít návštěvu tržnice s ovocem a zeleninou, která je jedna z největších a nejlépe vybavených na celém jadranském pobřeží. Zadar leží v úrodné oblasti a daří se tu zemědělství.

Zadar má spoustu pláží tvořených oblázky, kamínky i pískem. Lemuje je borový les a na jedné z nich stojí tobogán.
Jsou tu skvělé podmínky pro vodní sporty jako je jachting, windsurfing, potápění, podmořský rybolov či vodní lyžování. Můžete se tu pobavit na hudebních festivalech, koncertech klasické hudby v kostele sv. Donáta, na festivalech divadelní tvorby, na diskotékách i v klubech.

Pláže: Písečné, oblázkové i kamenné, s tobogánem, obklopené borovými lesy.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích