Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Makarska

Nejznámější město Dalmácie Makarská leží v široké zátoce, kterou z obou stran uzavírá mys Osejava a poloostrov Sv. Petra. Makarská leží nedaleko Splitu a je chráněna vysokým pohořím Biokova. Město má pestrou vegetaci, borové lesy sahají až k plážím. Makarská je také známým lázeňským městem zaměřeným na léčbu chorob dýchacích cest, pohybového ústrojí a degenerativních onemocnění. Je to příjemné město nabízející celou řadu kulturního a sportovního vyžití.


Makarská leží na místě dřívější římské osady Muccurum, která byla v 6. století zničena a později zde byla vybudována pirátská základna. Z památek lze zmínit františkánský klášter z 15. století, který stojí na mysu Osejava a kde je známé malakologické muzeum, kostel sv. Filipa Neri z 18. století, kostel sv. Petra z 15. století a dominantou města je barokní farní kostel sv. Marka. Na Kačićově náměstí stojí pomník chorvatského básníka Kačiće-Miošiće.
Zdejší pláže jsou proslulé. Tou nejznámější je pláž Donja Luka, kde stojí luxusní hotely. V soukromí se můžete koupat také v menších zátokách.
Makarská poskytuje vynikající podmínky pro vodní sporty - zejména podmořský rybolov, potápění, jachting a windsurfing. Můžete tu využít hřiště na tenis, volejbal, košíkovou a další hry, v okolí jsou turistické a cyklistické trasy. Pro milovník adrenalinových sportů je tu možnost vyzkoušet si vyzkoušet paragliding nebo podniknout výpravu do jeskyní. Také je možné si vypůjčit kolo, moped, auto či loď. Konají se tu turnaje a soutěže, například fotbalový zápas Tlustí a hubení, který se koná začátkem srpna. Makarská má pestrý kulturní život. V létě se tu koná Makarské léto s bohatým programem, Rybářská noc s ochutnávkami rybích specialit, hudbou a tancem, Letní karneval aj.
Jsou zde diskotéky, taneční terasy, rockový klub Rockatansky, beach bar Twister, kasino a jiné zábavní podniky. Místní obyvatelé se věnují pěstování vinné révy, ovoce a zeleniny a rybolovu. Najdete zde osobní i trajektový přístav.


Pláže: Dlouhé pláže tvořené drobnými oblázky a hrubým pískem, s pozvolným vstupem do vody, obklopené borovými lesy.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích